تبلیغات
اسرار زیبایی - نکات سلامتی بهداشتی در مورد مو

خصوصیات  یک شوینده خوب برای موها

 

 یک شامپوی مناسب باید برای شست و شوی روزانه مو باشد  که معمولا کلمه شامپوی روزانه روی آن نوشته شده ¸ به این معنی است که محصول در اثر تکرار مصرف به موها و یا پوست سر آسیبی نمی رساند . موها پس از هربار شستشو با شوینده باید مثل قبل براق بوده و شانه کردن آنها به آسانی انجام گیرد . هنگام استفاده از شامپوی مناسب موهای شما هرگز موخوره نمی شود ¸ شوره نمی زند¸ پوست سرتان هرگز پوسته پوسته نمی شود و خارش نمی گیرد.

می توانید هنگام  نیاز از شوینده های ضد ریزش مو که اغلب دارای ویتامین های گروه (( ب )) هستند ¸ استفاده نمایید . این شامپوها با تقویت پیاز و ریشه مو از ریزش موها جلوگیری می کنند¸ البته به شرطی که علت ریزش مو آلودگی هوا ¸ استرس ¸ افسردگی ¸ داروهای شیمیایی و غیره نباشد.

محصولات مختلف جهت کمک به رفع مشکلات مو عبارتند از :

1 – محصولات نرم کننده و حالت دهنده:

این محصولات مخصوص موهای فردار و خشن که به سختی شانه می شوند ¸ هستند. استفاده از محصولات نرم کننده ¸ موها را نرم و انعطاف پذیر کرده ¸ گره های مو را باز می کنندو به موها حالت می دهند.

 

2- محصولات ضد شوره و ضد چربی سر:

در بسیاری از موارد زمانی که موهای شما شوره دارد یا پوست سرتان بیش از حد چربی ترشح می کند ¸ متخصصان محصولاتی را پیشنهاد می کنند که با مصرف آنها عامل ایجاد شوره از بین رفته و ترشح غدد چربی ساز پوست سر تنظیم می شود . این محصولات درداروخانه ها یافت می شود.

 

3 – محصولات حجم دهنده مو:

افرادی که موهای کم پشت و نرم و نازکی دارند.میتوانند از این محصولات استفاده کنند . این مواد موها را پف دار جلوه می دهند به طوری که موهایتان پرپشت تر به نظر می رسند.

 

4 – محصولات اکسیژن رسان :

شامپوهای اکسیژن رسان جهت موهایی است که در معرض آلودگی های محیطی و استرس قراردارند. از انوع این محصولات می توان به ژل ها و سرم های مو اشاره کرد. این محصولات بیشتر مناسب موهای کوتاه بوده و بدون ایجاد چسبندگی به موها حالت می دهند. موها را براق کرده و آنها را سبک می کنند با استفاده از این محصولات موهای شما دیرتر کثیف می شوند.

 

5 – محصولات درخشان کننده:

بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلف درونی و بیرونی دارای موهای کدر و بیمارگونه ای هستند که خشک و ضعیف به نظر می رسند . استفاده از محصولات درخشان کننده که حاوی پروتئین ¸ ویتامین (( ای )) و چربی های مفید می باشند ¸ درخشش ازدست رفته را به موها باز می گرداند.

 

6 – محصولات تقویت کننده و تغذیه کننده :

این محصولات حاوی ویتامین ها و روغن های گیاهی مفیدی هستند که به پوست سر و موها ی آسیب دیده و رنگ شده کمک کرده ¸ انها را ازحالت زبری و خشنی در می آورند و آب و چربی از دست داده رفته شان را تامین می کند . با استفاده از انواع مناسب این محصولات موها در مدت زمان اندکی مجددا ظاهری زیبا وسالم خود را به دست می آورند .

 


  • آخرین ویرایش:-