تبلیغات
اسرار زیبایی - در خرید لباس کارشناس شوید

بخر ! اما درست بخر !

شما باید از خریدن لباس کیفیت آن را چک کنید تا از مرغوبیت آن مطمئن شوید . در ادامه مطلب نکاتی را برای شما ذکر می کنم تا بتوانید به سرعت کیفیت لباس مورد نظر خود را تشخیص دهید .

 

1- اگر پارچه لباس طرح دار است . آن را کنترل کنید تا مطمئن شوید که طرح و الگوهای پارچه در قسمت دوخت و درزها خصوصا در ناحیه شانه یقه و جیب های دوخته شده به لباس مرتب و یکدست باشد.

2- پارچه را بالا ببرید و در مقابل نور نگاه کنید و مطمئن شوید که بافت پارچه محکم است و نخ و تار و پود خراب یا شل ندارد. اگر پارچه مهره دوزی یا پولک دوزی شده است .دقت کنید کاملا به آن چسبیده و متصل به پارچه است.

3- بافت و تار و پود پارچه را امتحان کنید . تارهای عمودی باید مستقیم از بالا به پایین لباس باشد و تارهای افقی باید با زاویه 90 درجه نسبت به آن ها امتداد داشته باشد .

4- پارچه های ضخیم تر و سنگین تر مانند پشم را مچاله کنید تا ببینید آیا به حالت اولیه برمی گردد . در این صورت مقاومت پارچه را نسبت به چروکیدگی می سنجید.

5- نگاه کنید که آیا تمام کوک های لباس محکم و درست است یا نه شما باید در هر 2/5 سانتی متر از پارچه حدود 8 تا 12 کوک ببیند.

6- به لبه های لباس دقت کنید . لبه های دوخته شده لباس باید تقریبا نامرئی و غیرقابل مشاهده باشند. لبه پایین لباس باید راست و مستقیم باشد و منحنی و چین خوردگی نباشد.

9- دقت کنید آستر لباس با برش پارچه لباس منطبق باشد . آستر لباس باید به طور یکنواخت قرار گرفته باشد و نباید تا لبه انتهایی آن امتداد داشته باشد.

10- مطمئن بشوید که دکمه ها و جادکمه ها محکم دوخته شده اند . معمولا هرچه پیراهن تعداد دکمه بیشتری داشته باشد کیفیت بهتری نیز دارد . داشتن دکمه اضافی هم نکته مثبتی است.

11- قبل از خرید پیراهن آن را امتحان کنید و دکمه های آن را کاملا ببنید . دقت کنید که دکمه ها در جای مناسب خود قرار گرفته باشند . تا پیراهن در قسمت قفسه سینه از هم باز نشود.

12- اگر لباس زیپ دارد زیپش را چند بار باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که به راحتی و نرمی حرکت می کند و گیر نمی کند. زیپ معمولا همرنگ لباس باید باشد.

13- در مورد لباس های زنانه کمربند را چک کنید اگر لباس کمربند نازک ارزان قیمتی دارد . نشانه لباس ارزان قیمت و بدون کیفیت است.


  • آخرین ویرایش:-