تبلیغات
اسرار زیبایی - طراحی دکوراسیون دستشویی و حمام

نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون دستشویی و حمام

+

نمونه هایی از مدل های دکوراسیون حمام و دستشویی

در ادامه مطلب

در طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی آنچه بیش از زیبایی های ظاهری اهمیت دارد . رعایت اصول ایمنی و بهداشتی است . سطح کف دستشویی و حمام از آنجا که در بسیاری ازمواقع خیس هستند نباید از مواد بسیار صیقلی و لغزنده پوشیده شده باشند. و باید به راحتی قابل شستشو و تمیز کردن باشند . سرامیک و لینولئوم انتخابهای شایسته ای برای پوشش کف دستشویی حمام محسوب می شوند.

برای بزرگ تر نشان دادن حمام ها و دستشویی های کوچک بهتر است وان یا زیردوشی و سرویس های چینی دستشویی را همرنگ با سطح کف انتخاب کرد . استفاده از رنگهای هم خانواده و یا پرده های مختلف از یک رنگ خصوصا رنگهای سرد و ملایم فضا را بزرگ تر نشان می دهد. اما استفاده از رنگهای متضاد در فضاهای کوچک موجب موجب کوچکتر نشان دادن فضا می شود.

برای پوشش دیوارها ممکن است از انواع سرامیک و کاشی یا رنگ دیوار استفاده کنیم . یکی از روش های بزرگ تر نمایاندن حمام های کوچک پوشاندن حداقل یکی از دیوارها با آیینه های قدی است.

کاشیهای ساده دستشوی و حمام را می توانید با نقاشی دستی یا باچاپ استنسیل که بایک شابلون انجام می شود زینت دهید . طرحی که برروی کاشی ها اجرا کرده اید را می توانید بر روی حوله ها حمام نیز گلدوزی یا تکه دوزی کنید.

استفاده از گلدان های طبیعی در زیبا سازی فضای حمام نقش بسزایی دارد . گلها را از انواعی که به رطوبت زیادی تمایل دارند انتخاب کنید .

نصب طبقات شیشه ای در گوشه ای از حمام و یا دستشویی و چیدن عطریات . صابون های تزئینی . بسته های گل خشک معطر و صدف های دریایی جلوه و زیبایی خاصی به فضای حمام و دستشویی می بخشد.


  • آخرین ویرایش:-