تبلیغات
اسرار زیبایی - راز داشتن دستهایی زیبا

برای اینکه دستهایی زیبا داشته باشید!!

دستها یکی از مهم ترین قسمت اعضای بدن هستند که می توان گاهی از روی آنها حتی سن افراد را نیز تا حدودی تخمین زد برای همین مراقبت از آنها می تواند نقش موثری در زیبایی و به خصوص سلامت ما داشته باشد . حال چه کنیم تا همیشه دستانی شاداب و سالم داشته باشیم؟

ادامه در ادامه مطلب

1- اولین قدم توجه به موادی است که برای شست و شوی دستها استفاده می شود به این ترتیب که چون صابونها حالت قلیایی داشته و رطوبت دست ها را با هربار شست و شو خواهند گرفت بهتر است از صابونهای مایعی که حاوی شیر یا روغن نارگیل بوده و در مرطوب نگه داشتن دستها کمک می کنند استفاده کنید.


2- برای مقاوم و سفید تر شدن ناخنها ماهی یکبار آنها را در مخلوط آب  و آبلیمو به مدت 10 دقیقه قرار دهید.


3- سوهان ناخن را در زمانهای معین و هنگامی که ناخن نیاز به آن دارد استفاده کنید، بعضی از خانمها عاد دارند مرتبا سوهان به دست بوده و آنها را سوهان می کشند این کار گاهی لایه لایه و شکننده شدن ناخنها را به دنبال خواهد داشت.


4- تیزی لبه های ناخن ها را با سوهان ریز و نرم بگیرید.


5- اگر قصد داشتید دور ناخنها را با قیچی صاف و تمیز کنید بهتر است این کار را بعد از حمام و حتما با دستهای مرطوب انجام دهید تا مشکلی پیش نیاید و سفتی و خشکی دستها سبب زخم شدن آنها نشود چرا که دستها بعد از حمام نرم و مرطوب و آماده مانیکور خواهند بود.


6- اگر دستهایتان حساس بود و حتی به مواد مایع شوینده ی دست نیز حساسیت دارید می توانید لوسیونهای ضد عفونی  و تمیز کننده را جایگزین این مواد کنید.


7- آنها را با کرمهای مرطوب کننده مرتب نرم و مرطوب نگه دارید ، برای این کار حتما کمی از کرم را روی دو دست زده و به آرامی به حالت ماساژی که به کشیدگی ناخنها و دستها کمک می کند انجام دهید.


8- گاهی به ناخنها استراحت داده و بگذارید چند روزی هوا بخورند، این، برای خانمهایی است که عادت همیشگی لاک دارند که بهتره بدانند اگر این عادت رو کنار نگذارند پس از مدتی رنگ ناخنهایشان تغییر کرده به زردی خواهد زد.


9- برای داشتن دستهایی همیشه سالم با خوردن هر میوه و در هر فصلی، پوست آنها را به پشت دستها بمالید و خوب ماساژ دهید.


نکته:
الف) از شکستن و به صدا در آوردن بند انگشتان خودداری کنید چراکه این کار علاوه بر لرزش دستها در پهن و بد شکل کردن بند انگشتان تاثی خواهد داشت و آنها را از کشیدگی و زیبایی خواهد انداخت.


ب) آرامش داشته باشید چرا که مشکلات عصبی باعث مشت و فشرده کردن دستها شده و آن را به عادت تبدیل خواهد کردن و این خود س پیری زود رس دستها خواهد شد، سعی کنید همیشه حتی هنگام خواب دستها و انگشتان را به حالت باز و کشیده نگه دارید.

(( دستی که دست گیرد زیباست))